
Під звуки студентського гімну (який походить із середніх віків) у переповненій актовій залі Рівненського кооперативного стартує Міжнародний день студентів. У всьому світі його відзначають 17 листопада.

І хоча слова гімну означають «Будемо веселитися», – історія цього свята насправді трагічна. 28 жовтня 1939-го з нагоди 21-ї річниці створення Чехословацької Республіки в Празі зібралися студенти. Але поліція та підрозділи СС розігнали мирну демонстрацію в окупованій столиці. Тяжко поранений студент медичного факультету Ян Оплетал помер 11 листопада. Тож його похорон перетворився на велелюдний протест проти гітлерівської окупації країни. В пам’ять про трагедію вже в 1941-му Рада студентів у Лондоні вирішила оголосити 17 листопада Міжнародним Днем студентів.
Нині мало хто асоціює свято молодості, пошуку й натхнення з тими трагічними подіями. Та які ж вони до болю близькі сьогодні нам, українцям! Бо як нацистська Німеччина майже століття тому окупувала Чехословаччину, так і росія нахабно відібрала частину нашої Батьківщини – України. Тож студенти, нинішні й колишні, в почесних лавах її захисників. Серед них – представники Рівненського кооперативного. Вже 19 життів його хоробрих випускників покладено на вівтар нашої свободи… Галерея пам’яті при вході в головний корпус коледжу, на жаль, поповнюється новими портретами…
«Ми не забудемо! І не пробачимо!» – упевнено заявляють студенти, які нині здобувають професії в кооперативному закладі з солідною історією. Водночас новітню історію України творять вони самі: тут і сьогодні.
Студентів-відмінників, активістів, спортсменів, волонтерів нагороджують грамотами: життя триває!
- Ви – наша гордість, сьогодення і майбутнє. І саме від вас залежить, як житиме Україна та яким буде її поступ. Бажаю вам легкого навчання, яскравих неповторних емоцій і натхненного пошуку свого найкращого місця в житті, – з цими мудрими словами звертається до зали виконувачка обов’язків директора Оксана Белінська.

Її студентське життя також проходило в цих стінах. Відтоді Оксана Миколаївна не залишала «альма-матер», паралельно здобувши вищу освіту в Львівському торговельно-економічному інституті: лаборант, викладач, заступник директора з навчальної роботи. А сьогодні – керівник одного з найчисельніших в Україні кооперативних навчальних закладів.
Щасти вам, майбутні кооператори!
