04 березня 2021 року відбулися четверті збори Ради Споживспілки Рівненської області третього скликання. Вони стали завершальним етапом звітної кампанії в споживчій кооперації області.

У роботі зборів  Ради взяли участь члени Ради, члени ревізійної комісії, запрошені- директор Рівненської філії ТзОВ “Кооп Торг Сервіс”  – Ірина Кот, керівники організацій, які не є членами Ради.

Із звітною доповіддю  “Про роботу правління Споживспілки Рівненської області  у 2020 році та завдання, щодо  підвищення ефективності господарювання кооперативних організацій у 2021 році» виступив голова правління спілки споживчих товариств, заслужений працівник сфери послуг України Петро Бараш:

Попри всі негативні чинники 2020 року, загальну економічну кризу, викликану  СОVID-19 – наші керівні органи, трудові колективи прикладали максимум зусиль, щоб в цих тяжких непростих умовах забезпечити ефективне господарювання системи споживчої кооперації області.

У галузі торгівлі та ресторанного господарства наявні 998 магазинів та закладів ресторанного господарства, майже всі задіяні в господарській діяльності та здані в оренду. Об’єкти постійно приводяться до єдиних стандартів мережевого ритейлу: у 2020 році в осучаснення інвестовано 20.0млн.грн.

Загальний обсяг роздрібного товарообороту за 2020 рік зріс проти попереднього року на 4.4%, збільшено продаж на 1 людину обслуговуючого населення, зросла ефективність використання торгової мережі. Внаслідок карантинних обмежень не могли повноцінно функціонувати ресторанне господарство, виробнича галузь та сфера послуг, а це відповідно недоотримані доходи і прибутки підприємств. Належна увага приділялась збору відходів власного утворення – за рік отримали понад 310тис.грн. додаткових доходів. Через електронний тендер «PROZORRO» реалізовано продукції бюджетним організаціям Рівненської та інших областей на майже 32 млн.грн.

Основним постачальником  торгових підприємств є ТзОВ “Кооп Торг Сервіс”, що в питомій вазі до обороту мережі складає понад 33%. В частині додаткової фінансової вигоди компанія надала можливості отримати для підприємств системи додаткових преференцій  в розмірі понад 3млн.грн., що на 35% більше 2019 року.

Значна робота проводилась по автоматизації торгових процесів та впровадженні на кооперативних об’єктах системи HACCP.

Завдяки забезпеченню ефективного господарювання, в цілому всі підприємства Споживспілки завершили звітний 2020 рік з позитивним фінансовим результатом, зросли рівні реалізованих доходів у торгівлі та ресторанному господарстві,   забезпечена фактична рентабельність у розмірі 1.7%. Кооперативні організації приростили власні обігові кошти на 8.5 мільйонів гривень. Прибутки організацій зросли більше ніж на 20 відсотків. Системою сплачено значні суми коштів у державний та місцеві бюджети, за рік це 76.0млн.грн. всіх видів податків.

У звітній доповіді проаналізовано проведену роботу в частині енергозбереження, обговорено реформування системи, питання страхування, безпеки та інші.

Детально головою правління Петром Федоровичем було піднято питання про кадрову роботу та виплату заробітної плати, яка є невід’ємною складовою збереження професійного кадрового потенціалу системи.

Петро Бараш подякував кооператорам області за сумлінну працю, високий професіоналізм,  побажав працівникам системи здоров’я, успіхів та миру.

В обговоренні доповіді взяли участь члени ради: Зосимчук Т.М., голова правління Рівненської РСС, Ходаковська Н.В., заступник голови правління Костопільської РСС, Романов В.О., голова правління Володимирецької РСС, Кравчук Г.А.. директор Комбінату громадського харчування Березнівського РСТ, Красько В.Г., голова правління Сарненської РСС, Коханевич С.Ф., голова правління Рокитнівської РСС. Про партнерські відносини, спільні проєкти та плани в подальшому  доповіла членам ради  Кот І.О., директор Рівненської філії ТзОВ “Кооп Торг Сервіс”.

Під час зборів Ради було окреслено основні пріоритетні шляхи розвитку, якими рухатимуться кооператори Рівненщини у 2021 році.

По всіх питаннях порядку денного були прийняті відповідні рішення.